Znate pri osebi razločiti znake pasivne agresije?

6. 7. 2022
Deli
3 / 3
Profimedia

KAJ SPODBUDI PASIVNO AGRESIVNO VEDENJE?

Dejavnikov, ki sprožijo pasivno agresijo pri posamezniku, je lahko več.

Eden od njih je vzgoja. Oseba je morda odraščala v družini, v kateri niso direktno naslavljali problemov in jih reševali, ampak so se nanje odzvali pasivno agresivno. Takšen zgled je lahko videla npr. pri starših, ki se raje niso pogovarjali drug z drugim, kot da bi iskali rešitev, ali so loputali z vrati, zavijali z očmi … Otroci hitro začnejo posnemati svoje starše, zato je takšno vedenje morda ostalo z osebo vse do danes.

Drug dejavnik je obramba. Pasivna agresija je lahko obrambni mehanizem, ki ščiti nekoga pred nelagodnimi situacijami, dogodki, ki ga razjezijo, užalijo, prizadanejo … Oseba bo npr. komentirala vaš videz, a ne zato, ker ji ne bi bil všeč, ampak ker jo jezi, da nosite določen kos ali sproži kakšno drugo negativno reakcijo.

Pasivno agresivno vedenje se lahko sproži tudi, ko se nekdo ne želi soočiti s situacijo in meni, da je takšno vedenje rešitev problema. Ne želi, da situacija eskalira in postane napeta, zato se z njo sooči po svoje. Če mu na primer ni všeč oseba, s katero ste v razmerju, bo z vami do nadaljnjega odpovedal vse načrte in prekinil druženja, nikoli pa ne bo zares povedal, da mu vaš partner pač ni všeč.

Preverite tudi 97-letni tekač, ki še vedno tekmuje, razkriva 3 nasvete, s katerimi mu to uspeva ali pa Kateri hišni ljubljenček najbolj ustreza vašemu horoskopskemu znamenju

Vir: Bustle

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord