Je kašelj ponoči zares hujši in kako ga lahko ublažite?

21. 10. 2018
Deli

Jesen je poleg pridelkov in čudovitih barv narave prinesla tudi viruse in bakterije. Ste že “ujeli” kakšen prehlad ali nadležni kašelj?

1 / 3
profimedia

Ko nas ujame prehlad, nimamo tako ostrega okusa, pogosto nam hrana sploh ne diši. Najraje bi se zavlekli pod odejo in čakali, da mine. Eden od simptomov je lahko tudi kašelj, za katerega se zdi, da je ponoči veliko hujši kot čez dan. Pa to zares drži ali je vse le plod naše domišljije? Izveste v nadaljevanju …

Za začetek pa poglejmo nekaj napotkov, KAKO SE BORITI PROTI PREHLADU NA NARAVEN NAČIN:

Navadna voda in elektroliti - Pomembno je, da ostanete hidrirani, saj veliko tekočine izgubite s potenjem, dobro pa je tudi, da se pogosto odpravite na stranišče, saj boste viruse prej spravili iz telesa. Najboljša je navadna voda, če ste dehidrirani pa je priporočljivo, da zaužijete elektrolite.

Zeleni čaj - Prehlad običajno zamaši nos in zapre dihalne poti, pri čemer si lahko pomagamo s toplimi napitki kot je čaj. Zeleni čaj ima visoko vsebnost antioksidantov, če mu dodate žličko medu pa lahko omilite tudi nadležen kašelj.

Pomarančni sok - Ne tisti, ki ga kupite v trgovini in vsebuje veliko sladkorja, ampak takšen, ki ga stisnete iz svežih pomaranč. Vsebuje veliko vitamina C in je poleg tega dobrega okusa.

Pisano sadje in zelenjava - Že ko ste zdravi, je priporočljivo, da svoj imunski sistem okrepite z veliko sadja in zelenjave, pri prehladu pa je to še toliko bolj pomembno. Privoščite si različne barve sadežev in si zagotovite dovolj antioksidantov.

Ingver - Ingver pomaga pri trebušnih težavah in tudi drugih simptomih prehlada. Korenina ima protivnetne učinke in lajša slabost. Dodajte ga čaju ali juhi, primešajte ga vodi in dodajte žličko medu.

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?