Izognite se zimskim pastem. naj bo vaša koža to sezono zdrava
Delo v pisarni
Zimska tegoba:
Centralno ogrevanje posrka vodo iz zraka, zaradi česar se koža posuši in ustnice še bolj razpokajo.
Rešitev:
Jejte mastne ribe in obnovite kožo od znotraj navzven. Zelo dobro je tudi, da v službi in doma uporabljate vlažilec zraka. Praviloma bi morali tudi spati v prostoru s 35-odstotno vlažnostjo, kjer virusi ne morejo preživeti, pa še tveganje za prehlad boste zmanjšali za 20 odstotkov.
Telovadba na prostem
Zimska tegoba:
Zaradi pretirano su-hega zraka bo vaša koža postala rdeča in boleča, kar lahko privede tudi do dermatitisa, trdoživih rdečih izpuščajev.
Rešitev:
Zamenjajte navadno milo za obrazno prho, ki vsebuje glikolno kislino, pravijo dermatologi. Telo umivajte s tekočim vlažilnim milom brez vonja.
Odkriti lasje
Zimska tegoba:
Lasišče bo začelo izločati več maščobe, da bi se s tem zaščiti-lo pred mrazom, kar pa seveda pomeni, da se bo vaša koža hitre-je luščila.
Rešitev:
Dvakrat tedensko privoščite lasišču šampon proti prhljaju, ki vsebuje cinkov pirition, ta namreč poma-ga pri razgrajevanju kožnih celic. Dobro ga vtrite v lasišče in pustite delovati vsaj pet minut, preden ga sperete.
Smučanje in deskanje
Zimske tegobe:
Mrzel zrak lahko povzroči, da se vam vname roženica, kar pomeni rdeče vidne krvne žilice v očeh in podplutbe na obrazu.
Rešitev:
Pokrijte obraz s smučarskimi očali in šalom, če se vam pojavi vnetje, pa odvihrajte k zdravniku. Naj vam predpiše kremo, ki vsebuje 15 odstotkov azelaične kisline. Ta se še najbolj ujame
s polihidroksi vlažilcem.
Stres
Zimska tegoba:
Rane zaradi mraza še raje prizadenejo vašo kožo, kadar ste utrujeni, napeti in sezona gripe napade imunski sistem.
Rešitev:
Antivirusna zdravila morate začeti jemati ob prvih znakih in mo-goče se boste izognili najhujšemu za nekaj dni, čeprav vas bo bolezen kljub temu doletela. Zato si res pogosto umivajte roke in preprečite, da bi se virus razširil še na oči.
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?