Če ne želite zime preživeti s prehladom, potem bodite pozorni na temperaturo v bivalnih prostorih, tako doma kot na delovnem mestu. Zmotno je namreč prepričanje, da mora biti pozimi prostor zelo ogret.
Prevroč in suh zrak v prostoru izsušuje sluznico zgornjih dihalnih organov. To slabi obrambni mehanizem.
Če imate v hiši ali stanovanju etažno gretje, potem pazite, da preko dneva temperatura ne preseže 21 stopinj Celzija, ponoči pa gretje nastavite na 16 stopinj.
Bodite pozorni na vlago
V prostoru je pomembna tudi vlaga, ki bi morala biti nekako 60-odstotna. Dovolj je že, če na radiator položite posodo z vodo, v katero lahko kanete tudi nekaj kapljic eteričnega olja.
V predsobi naj bo to eterično cimetovo olje, v spalnici pa evkaliptusovo. Evkaliptus je namreč zdravilna rastlina, ki blagodejno vpliva na dihala.
Preveriti je treba tudi, kako je z vlago v kopalnici. Če je je preveč, je to namreč idealno mesto za razvoj mikroorganizmov. Če v kopalnici nimate okna, potem vam priporočamo aspirator, ki naj bi ga vklopili vedno, ko uporabljate vročo vodo.
- Nasvet
Najmanj enkrat tedensko očistite ploščice z antibakterijskim čistilom. Lahko ga pripravite tudi sami. V četrt litra tople vode dodajte dve žlici belega kisa in nekaj kapljic eteričnega olja materine dušice.
Novo na Metroplay: Pogumna Slovenka, ki je sledila svojim sanjam in preplula ocean | Mastercard® podkast navdiha z Borutom Pahorjem