Zakaj bi morali jesti zajtrk vsak dan?

3. 4. 2017
Deli
Zakaj bi morali jesti zajtrk vsak dan? (foto: Profimedia)
Profimedia

Kako se počutite? Če je odgovor zelo produktivno, ste si zjutraj najbrž vzeli čas za zajtrk. Starši so vedno govorili, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva. Preberite si, koliko resnice se skriva v tem slavnem reku.

Vaši možgani tako kot preostalo telo za dobro delovanje potrebujejo hranilne snovi. Te se skrivajo v prvem obroku dneva. Če je za vas to kosilo, celo dopoldne ne morete delovati s polno močjo.

Pozabimo na produktivnost in predpostavimo, da se brez zajtrka za silo uspete prebiti do kosila. Vaše telo bo do takrat že sestradano in posledično se bodo prikradle misli o nezdravi prehrani, ki si jo boste po vsej verjetnosti privoščili za kosilo. Ljudje, ki ne jejo zajtrka, pogosto uživajo hrano, ki je slaba za telo. Zmotno je tudi prepričanje, da boste z izpustom obroka postali vitkejši. Ravno nasprotno. Vse izgubljene kalorije boste nadoknadili kasneje, najverjetneje s pico ali kakšnim še bolj nezdravim obrokom.

Z jutranjim prigrizkom imate tudi manj možnosti, da razvijete diabetes tipa 2 in pridobite maščobo okrog trebuha. Prav tako imajo korist študenti in dijaki. Študija je namreč pokazala, da ljudje, ki si vzamejo čas za zajtrk, prej diplomirajo in imajo nasploh boljše ocene.

Zakaj torej ne bi poskusili tudi vi?

Brez izgovorov

Vstanite prej in si naredite zajtrk. Opečenec z namazom vas bo vzel le 5 minut, od njega pa boste celo dopoldne imeli veliko korist. 

Današnji izziv: 

Zjutraj si vzemite čas in si pripravite zajtrk. Nekaj nasvetov za zdrav začetek dneva: 

  • Marmelada na polnozrnatem opečenem kruhku naj zamenja čokoladni namaz.
  • Poskusite ovsene kosmiče namesto sladkih in pisanih.
  • Smuti iz sezonskega sadja naj nadomesti kavo.
  • Navadno mleko bo bolj zdravo od čokoladnega.

Ali poskusite enega od teh: 5 odličnih idej za zajtrke, ki vas bodo napolnili z energijo do kosila

Preberite še: Očistite telo sladkorjev: 3-dnevna očiščevalna kura

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?