Klimatska naprava je nepogrešljiva v teh vročih dneh. Da bi slednja delovala čim bolje, nikar ne počnite teh napak.
1. Filtrov ne čistite in menjujete redno
Filtre klime je treba očistiti najmanj enkrat letno: to je najbolje storiti pred pričetkom sezone hlajenja. Po potrebi jih tudi zamenjajte. Če filtri niso očiščeni, bo zrak slabše krožil, klimatska naprava se lahko hitreje pokvari, obenem pa bo tudi vaš račun za elektriko višji.
2. Klimatske naprave ne servisirate
Klimo je potrebno tudi servisirati enkrat letno. Servis lahko opravite sami, ali pa to za vas storijo podjetja, ki se ukvarjajo s servisiranjem klim.
3. Nimate nastavljene temperature
Če na klimi nastavite samo hlajenje, brez konkretne temperature, bo vaša naprava neprestano maksimalno hladila, zaradi česar bo tudi porabila veliko energije. Ko nastavljate temperaturo, naj bo ta 7 do 10 stopinj nižja od zunanje temperature.
4. Nastavili ste prenizko temperature
Kot že omenjeno, je idealno, če je temperatura hlajenja maksimalno 10°C manj, kakor temperatura zunaj. Če boste klimo nastavili na prenizko temperaturo, boste porabili veliko več energije, obenem pa je prevelika razlika zunaj in notri lahko šok za telo in celo vzrok za prehlad.
5. Ne uporabljate ventilatorja
Če imate doma ventilator, ga vsekakor spravite v pogon! Slednji bo pripomogel k boljšemu kroženju zraka in posledično k bolj učinkovitemu hlajenju.
6. Termostat je na neugodnem položaju
Če na termostat večino dneva pada sončna svetloba, to lahko vpliva na samo odčitavanje temperature. Morda bo termostat zaznaval, da je v prostoru bolj toplo, kot je v resnici, zaradi česar bo vaša klima delala bolj intenzivno, kot je potrebno.
7. Klima je na neugodnem položaju
Tudi sama klima je lahko postavljena ne neugodnem položaju. Poskrbite, da je vaša naprava postavljena tako, da najbolj učinkovito hladi vaše prostore. Poskrbite tudi, da v bližini klime ni zaves, višjih omar ali drugih predmetov, ki bi lahko ovirali pihanje.
- Preberite tudi: Ohladite se v 1 minuti - trik, ki vas bo reševal celo poletje
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?