Ko imate naslednjič slab dan, ga obrnite na bolje: naredite eno od teh stvari 👇

12. 6. 2023
Deli
2 / 2
Profimedia

SMEJTE SE

Ravno na slab dan vam ni do tega, kajne? Vendar poslušajte: tudi umeten, prisiljen smeh ustvari boljše razpoloženje. In ne, ne rabite se nasmejati do solz, dovolj bo že, če se vaši kotički ust obrnejo navzgor. Poglejte kakšen smešen video ali pokličite prijatelja, ki vas vedno nasmeji. Zagotovljeno bo vaše počutje vsaj malo boljše. 

POJDITE NA SPREHOD

Izpostavljenost naravi dobro vpliva na mentalno zdravje. Poleg tega se med gibanjem sproščajo hormoni sreče in teh vam na slab dan primanjkuje. Ugasnite telefon (ali ga dajte na tiho) in ga med sprehodom ne uporabljajte. Raje prisluhnite zvokom narave, ki sproščajo in dobro vplivajo na razpoloženje. 

Kadar nimate časa za vsaj kratek sprehod, zaprite oči in prisluhnite posnetku zvokov narave. 

OBLECITE UDOBNA OBLAČILA IN SE SPROSTITE

Na sprostitev ne pomislite na slab dan, vendar telo kliče po njej. Zakaj mu ne bi ustregli? Včasih vam bolje dene lahkoten tek ali sprehod, drugič si želite samo počivati. In s tem ni nič narobe. To ni znak poraza, pač pa znak tega, da znate prisluhniti telesu. 

Oblecite kakšen udoben pulover, se pokrijte z odejo in zleknite na kavč z najljubšo knjigo ali nadaljevanko. 

PRITISNITE "PAVZO"

Ko se vam zdi, da ne more biti slabše in bi se najraje kam skrili, pritisnite "pavzo" na vašem slabem dnevu. Mogoče tega ne boste morali narediti takoj, a ko bo priložnost, se odklopite vsaj za nekaj trenutkov. Že kakšnih 15 minut bo dobro vplivalo na vas. 

Odklopite se od tega, kar vam povzroča največ stresa. Izklopite elektronske naprave. Naredite kaj, kar vas najbolj sprosti. Če je to vadba, lahko naredite nekaj vaj. Berite, ustvarjajte, pokličite partnerja ... Sami najbolje veste, kaj vas bo razveselilo.

Morda bi vas zanimalo tudi:

Kineziologinji o pravilnem gibanju

V novi epizodi Aktivni podkasta gostimo Evo in Pio, kineziologinji, ki delujeta pod Instagram profilom @kineasyology. Dekleti sta nam v pogovoru zaupali, katere mišice imamo najpogosteje šibke in kako jih lahko okrepimo, kako prepoznamo, če pretiravamo z vadbo, katere znane "fitnes citate" moramo preslišati, na katere rdeče zastavice moramo biti pozorni pri izbiri ustrezne vadbe zase ter še veliko več.

Pogovoru prisluhnite tukaj:

Novo na Metroplay: "Za vsako uro, ki jo vložimo v vadbo, dobimo nazaj 3 ure življenja" | Leon Bedrač, 2. del