Seveda lahko dosežete odlične rezultate. Vendar boste morali ...
No, saj veste, biti vztrajni. Ker realnost je takšna - začetek je vedno zelo težak! A dajte sami sebi čas, da najdete nov ritem prehranjevanja in gibanja. Tudi na počitek ne pozabite.
In ko boste razmišljali, kako do cilja, naslednje stvari morda niso najboljša izbira:
Mit št. 1: Vsaj dan pojejte vsaj 500 kalorij manj
Nikakor ne smete pojesti premalo v želji, da bi še hitreje hujšali. Čeprav se zdi logično, v praksi to ne deluje. Ne samo, da na ta način ne boste shujšali (začasna izguba vode ne šteje!), še celo zredili se boste, takoj ko prenehate stradati!
Več v članku Če boste jedli premalo, ne boste shujšali!
Mit št. 2: Izločite ogljikove hidrate, ker le tako lahko shujšate
Dejstvo: človek za energijo potrebuje ogljikove hidrate! Za obnovo celic in gradnjo tkiva pa beljakovine in še nekaj malega maščob. Pomemben pa je tudi čas, v katerem jih zaužijete.
Več: 7 pravil uživanja ogljikovih hidratov
Mit št. 3: Daljša vadba je učinkovitejša in z njo pokurite več
Veliko ljudi zmotno misli, da bodo dosegli vse svoje cilje, če bo le trening dovolj dolg, naporen in bodo naslednji dan čutili vsem dobro poznan 'muskelfiber'. Pa ni tako! Več ni vedno boljše.
Nekaj odličnih napotkov najdete v članku: Kako pravilno načrtujemo trening
Poskusite pa še:
Mit št. 4: Po šesti uri ne jejte
Zakaj to ne drži? Vsa hrana vsebuje kalorije. Je tako? Preveč kalorij in premalo gibanja na koncu pripelje do večjega obsega vašega pasu ne glede na to, ali je bil vaš zadnji obrok ob 5h, 7h ali ob 8.30.
V neki študiji so celo dokazali, da so ljudje, ki so si ogljikove hidrate privoščili tudi za večerjo, izgubili več odvečne telesne maščobe in imeli manj nenadnih napadov lakote v primerjavi s posamezniki, ki se zvečer ogljikovih hidatov niso dotaknili, so jih pa jedli čez dan.
Preberite še: 9 stvari, ki vam jih nihče ne bo povedal pri preoblikovanju telesa
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?