NIKOLI ne hodite na skupinsko vadbo, kjer opazite te rdeče zastavice!

13. 10. 2023
Deli
NIKOLI ne hodite na skupinsko vadbo, kjer opazite te rdeče zastavice! (foto: Profimedia)
Profimedia

Vsi, ki raje kot sami telovadite v skupini, bodite ob novi sezoni vadb pozorni na naslednje rdeče zastavice, ki kažejo, da vadba ni ustrezna. Izkoristite priložnost in jih preizkusite več, da boste našli nekaj, kar vam je pisano na kožo in kamor se boste radi vračali. 

Jesen prinese tudi novo sezono skupinskih vadb. Takrat lahko preizkusite marsikatero vadbo brezplačno in zares najdete nekaj zase. Telovaditi v skupini ima mnogo prednosti, saj boste našli podobno misleče posameznike, lažje vzdrževali motivacijo, trener na vadbi bo poskrbel za pravilno izvedbo vaj ... A preden se odločite, katero aktivnost boste tokrat obiskovali, preverite, ali se pojavi kakšna rdeča zastavica. Takšne vadbe ne obiskujte, saj vam lahko prinese kar nekaj težav z zdravjem. 

Če radi obiskujete skupinske vadbe, se nikar ne udeležite takšne, na kateri opazite te rdeče zastavice: 

Preskočite ogrevanje ali ohlajanje

Poberite svoje stvari in odidite s takšne vadbe, saj bi morale aktivnosti vedno vključevati ogrevanje in nekaj raztezanja na koncu. To je še posebej pomembno pri intenzivnejših vadbah, na katere mora biti telo še bolj pripravljeno. Prav tako se morate pripraviti po več urnem sedenju, stresnem sestanku s šefom, hitenju ... Dobro je, da si vzamete nekaj časa, da tudi z mislimi preidete na vadbo, saj boste bolj osredotočeni. 

Odličen trener vas bo že med ogrevanjem pripravil na tisto, kar vas čaka in prilagodil vaje. S tem se boste izognili tudi poškodbam, mišičnim krčem in hitremu padcu motivacije. 

Trener ne govori o različnih možnostih vaje

Kljub temu da nekatere vadbe ponujajo različne stopnje in lahko že na začetku izberete, ali boste v začetni ali napredni skupini, so zmožnosti vadečih vseeno precej različne. Zato bodite pozorni na to, ali vam trener ponudi različne možnosti izvajanja iste vadbe, ali zahteva, da vsi delate enako. Tudi sami lahko naredite veliko pri tem, tako da ga povprašate, ali lahko določene vaje prilagodite in kako to storite. 

V skupini, kjer te možnosti nimate in čutite, da ne morete slediti vsem gibom, ki jih pokaže trener, si lahko pritelovadite kakšno poškodbo in napačno izvajanje vaj, s čimer niste naredili nič dobrega za telo. 

Veliko bolj sprejeto se boste počutili na vadbi, kjer veste, da imate na voljo več možnosti in lahko vedno vprašate za nasvet. 

Trenerjeva "motivacija" vas spravi v slabo voljo

Na vadbo pridete tudi zato, da slišite kakšno motivacijsko besedo trenerja in se naslednjič zagotovo vrnete. A žal se lahko zgodi, da bo "motivacija" zvenela slabšalno, nesramno, ali da se boste počutili slabše, namesto boljše. 

Vadba bi morala biti vaš ventil za sproščanje stresa, odklop od telefona in čas, ko se končno posvetite sebi, potem ko ste se cel dan razdajali drugim. Če se s trenerjem nikakor ne ujamete in imate občutek, da se vam celo posmehuje, prenehajte hoditi na vadbo. Potrebujete ljudi, ki vas navdihujejo in motivirajo pri izpolnjevanju ciljev in ne takšnih, ki vas vlečejo navzdol. 

Prisluhnite aktivni podkastu! 

Tina Maze iskreno o izzivih, s katerimi se je soočala v času smučarske kariere

 

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?