Priznamo na glas ali ne, vsak si želi biti privlačen za svojega partnerja. V ta namen se pogosto tudi urejamo in eksperimentiramo z videzom.
Prav tako je verjetno želja vsakega posameznika, da ga partner sprejema, ne glede na telesno težo. Ravno s problemom zavračanja svojega partnerja zaradi odvečne teže, pa se sooča bralka na spletnem portalu Yahoo News, z imenom Maddie.
Stiska:
»Moj mož s katerim sem poročena 6 let, mi je pred kratkim razkril, da je ves čas najinega zakona upal, da bom shujšala, in da se mu ne zdim privlačna. Že vse odraslo življenje se borim s hujšanjem in nisem prepričana, da bom kdaj tako »vitka in v formi«, kot upa on. Prijatelji mi pravijo, da je to zloraba in da bi ga morala zapustiti. Ne vem, kaj naj storim.«
Odgovor svetovalke:
Svetovalka Georgina Sturmer odgovarja: »Tvoji prijatelji so te podprli in ti svetovali. Toda zaradi tega si se znašla v zadregi in negotovosti. Razmisli kaj čutiš o sebi in svojem zakonu. Ali se počutiš zadovoljno, ker je ta kritika prišla kot strela z jasnega? Ali pa se ti zdi, da ti je ta kritika poznana in si se že navadila nanjo?
Čeprav nisi podala veliko informacij glede svojega odnosa, je možnost, da je zanj značilen konflikt ali nerazumevanje. Pomembno je vedeti, da je kritiziranje značilnost nadzornega vedenja in čustvene zlorabe.
Če je partner kritičen, nadzorujoč ali zlorabljajoč, je običajno, da ljudje minimalizirajo ali zanikajo, kar se je zgodilo. Morda krivijo sebe in opravičujejo partnerjevo vedenje.
Sliši se, kot da je bila ta kritika nepričakovana, kar je morda zamajalo tvoj občutek varnosti v odnosu. Če je mož tako dolgo skrival ta čustva, kaj še lahko skriva pred tabo?«
Svetovalka še dodaja, da ima Maddie podporno skupino dobronamernih prijateljev, ki jo spodbujajo, naj zapusti moža, kar ji bo pomagalo, da se v težkem obdobju ne bo počutila tako osamljeno.
»Vendar ni vedno lahko, ko prijatelji ponudijo svoj nasvet. Vsak ima svoj pogled. Pomembno je, da se odločiš na podlagi sebe in tega kar resnično želiš ter potrebuješ. To lahko vključuje samorefleksijo, pogovore s prijateljem ali sodelovanje s svetovalcem, ki lahko pomaga okrepiti tvojo samopodobo in odnos do sebe.«
Kakšno pa je vaše mnenje?
Morda bi vas zanimalo tudi:
Ana Zrimšek o prehrani žensk
V epizodi Aktivni podkasta je z nami Ana Zrimšek, strokovnjakinja na področju prehrane žensk v obdobjih zanositve, nosečnosti in po porodu. Zaupala nam je vse, kar moramo vedeti o prehrani v omenjenih obdobjih.
Kaj lahko storimo, če je do nosečnosti prišlo nenačrtovano in zaradi tega prej nismo poskrbeli za ustrezen življenjski slog? Kako lahko omilimo nosečniško slabost? Zakaj nastane nosečniški diabetes? Lahko ustrezna prehrana poskrbi za lažji porod? Kaj je še posebej pomembno v času po porodu? Vse to in še več v novi epizodi Aktivni podkasta.
Epizodi prisluhnite tukaj:
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?