Kaj jesti pred spanjem, da se ne bi zredili? To je seznam primernih živil

8. 8. 2024
Deli
Kaj jesti pred spanjem, da se ne bi zredili? To je seznam primernih živil (foto: Instagram @olivianoceda (Posnetek zaslona))
Instagram @olivianoceda (Posnetek zaslona)

Katera živila si je najbolje privoščiti zvečer, če se ne želite zrediti?

Morda ste že slišali, da je uživanje hrane zvečer odsvetovano, sploh če hujšate, a vse več prehranskih strokovnjakov poudarja, da temu ni tako. Hrana zvečer ne "redi" nič bolj, kakor hrana čez dan, je pa smiselno, da v svoj večerni obrok umestimo ustrezna živila, ki nas bodo resnično nasitila in preprečila prenajedanje, hkrati pa ne bodo škodila našemu organizmu. Še več: ustrezna živila lahko pripomorejo k kurjenju maščob in tako pomagajo pri izgubi odvečne teže.

Ne spreglejte:

Česa ni dobro jesti zvečer?

Nutricionisti svetujejo, da se izogibate živilom, ki pripomorejo k izločanju inzulina v telesu. Med taka živila sodijo sladkarije, sadje in izdelki z dodanim sladkorjem (sladkani jogurti, pudingi, napitki...).

Popolno zimsko kosilo: recept za enolončnico z zeljem, ki bo navdušila vse

Kaj jesti zvečer?

Zvečer si je najbolje privoščiti obrok, ki predstavlja dobro kombinacijo beljakovin in vlaknin. Tak obrok vas bo nasitil in preprečil prenajedanje, hkrati pa bo vašemu telesu zagotovil pomembna hranila. Nekateri strokovnjaki pravijo celo, da lahko tak obrok pripomore k "hujšanju v spanju".

Losos z zelenjavo na krožniku
Profimedia

Živila, ki jih je dobro uživati zvečer, so:

  • Pusto meso (piščanec, puran, pusta govedina ali kakršno koli manj mastno meso);
  • Ribe (losos, skuša, sardele, orada...);
  • Nadomestki mesa (tofu oziroma ostali nemastni sojini izdelki);
  • Zelenjava (praktično vsa zelenjava je dragocen vir vlaknin, še posebej dobra izbira pa so solata, špinača, buča, ohrovt, zelena...)

Seveda svoje obroke prilagodite sebi in svojim individualnim potrebam, v primeru zdravstvenih težav pa se posvetujte s strokovnjakom.

Vir: stil.kurir.rs

Novo na Metroplay: "Izzivov ne bomo mogli uspešno razreševati, če bomo čakali na tretje življenjsko obdobje"