Kako golaž in ostale mesne jedi narediti še okusnejše? Odkrijte trik, ki ga uporabljajo številni svetovno znani chefi.
Ali tudi vi obožujete golaž, mineštre in podobne enolončnice? Za vas imamo trik, s katerim bo vaš krožnik še bolj okusen in bo tako prepričal tudi zahtevnejše jedce.
Skrivnost je v dodajanju kisline
Mnogi znani chefi svetujejo, da takšno jed poživite tako, da ji dodate kislino - v lonec torej dodajte paradižnik, citruse, kis, vloženo zelenjavo ali sadje. Preveč kisline lahko jed pokvari, a prava količina bo poskrbela za izvrstno ravnovesje okusov. Navsezadnje vrhunska kulinarika sloni ravno na ravnotežju med sladkim, slanim, grenkim in kislim.
Že poznate čatni?
Čatni ("chutney") je nekaj med omako in namazom. Gre za počasi kuhano mešanico zelenjave in/ali sadja ter začimb. Sicer izvira iz Indije, a predstavlja priljubljen kulinarični dodatek po vsem svetu.
Čatni se odlično obnese kot dodatek k omakam, enolončnicam, sendvičem in burgerjem. Če si ga želite uporabiti kot obogatitev mesnih okusov, preizkusite sadni čatni z jabolki in rozinami.
Za sadni čatni potrebujete:
- 1.5 kg jabolk
- 500 g rozin
- 2 srednje veliki čebuli
- 2 čajni žlički gorčičnih semen
- 2 čajni žlički ingverja v prahu
- 1 čajna žlička soli
- 700 ml jabolčnega kisa
Pripravite pa ga tako:
- Jabolka olupite, očistite in narežite na kocke. Čebulo sesekljajte. Vse sestavine stresite v večjo ponev in jih pomešajte.
- Mešanico zavrite na srednje močnem ognju, nato pa vse skupaj med pogostim mešanjem odkrito kuhajte 30-40 minut, dokler ne dobite goste, kaši podobne snovi.
- Čatni odstavite iz ognja, ga pustite, da se ohladi, nato pa ga shranite v sterilizirane, čiste in suhe steklene kozarce ter jih tesno zaprite.
Ko kuhate golaž, mineštro ali drugo mesno enolončnico, ji ne pozabite primešati tudi čatni, še boljši rezultat pa boste dosegli, če v jedi uporabite mešanico čatnija in paradižnikove omake.
Vir: punkufer.dnevnik.hr
Bonus video: 12-minutna HIIT vadba za aktivacijo celotnega telesa
Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?