Recept ruskega zeliščarja: Zdravilni čaj, ki zaustavi vse želodčne bolezni

12. 12. 2023
Deli
Čaj iz olupkov granatnega jabolka ima zdravilne lastnosti. (foto: Profimedia)
Profimedia

Črevesne bolezni so lahko zelo mukotrpne, zlasti, če trajajo dlje časa.

Zoper tovrstne tegobe pa velja za učinkovito pomoč tudi granatno jabolko, predvsem posebne učinkovine, ki jih ima olup sadeža.

Zdravilni učinki granatnega jabolka  

Granatno jabolko ima številne koristi za zdravje. Ker je sadež poln vitamina C, ugodno vpliva na okrepitev imunskega sistema, zmanjšanje srčnih in ožilnih bolezni ter zmanjšuje možnosti za nastanek očesnih bolezni.  

V prehrani se sicer večinoma uporabljajo semena granatnega jabolka, toda še posebej je zdravilna lupina granatnega jabolka, zlasti pri želodčnih boleznih. V nekaj urah lahko namreč obnovi celoten črevesni sistem, saj uničuje patogene celice, o čemer je pisal že znani ruski zeliščar Gluboki.    

Ne spreglejte:

G. I. Gluboki je leta 1999 v Ruskem vesniku objavil članek "Pozabljeni Hipokrat in zdravljenje z zelišči". V njem je zapisal recept za zdravljenje trebušnih težav kot je driska, salmoneloza, trebušne težave in tudi vnetje slepiča. Ključna sestavina zdravilnega pripravka iz suhih olupkov granatnega jabolka naj bi razne črevesne okužbe pozdravila v samo petih urah.      

Kako pripraviti čaj iz olupkov granatnega jabolka?  

Za zdravilni napitek iz granatnega jabolka, ki pomaga pri želodčnih vnetjih in motnjah v črevesju potrebujete 10-12 gramov suhih olupkov granatnega jabolka in 200 mililitrov vrele vode.  

Po recepturi ruskega zeliščarja naj bo razmerje suhih olupkov granatnega jabolka in vrele vode 1:20. 10-12 gramov suhih olupkov granatnega jabolka dajte v skodelico in jih prelijte z 200 ml vrele vode. Posodo pokrijte in pustite stati 25-30 minut.

Čaja ne precejajte, temveč ga popijte po priporočilih najprej pol skodelice in šele čez približno 3 ure ostalo polovico, če se že prej ne počutite bolje. Četudi čaj lahko pijete tudi, če ste zdravi, saj je dobra izbira za razstrupljanje telesa, je pri pitju dobro upoštevati zmernost. 

Opomba: Tovrstni nasveti so zgolj informativne narave in ne nadomeščajo strokovnega zdravniškega mnenja. V primeru resnih zdravstvenih težav se v prvi vrsti posvetujte s svojim zdravnikom.

Vir: zadovoljna.nova.rs

Preverite tudi Aktivni podkast:

V epizodi našega podkasta je z nami Janja Kogovšek, mag. prehrane, ki se ukvarja s prehranskim svetovanjem, deluje pa tudi pod Instagram profilom Nutrika.

Novo na Metroplay: Vidnost in varnost v prometu: "Zgoditi se mora 'aha moment', da spremenimo svoje navade"