2 življenjski spremembi, brez katerih ne morete izgubiti maščobe na trebuhu

14. 7. 2019
Deli
2 življenjski spremembi, brez katerih ne morete izgubiti maščobe na trebuhu (foto: profimedia)
profimedia

Zagotovo ju poznate, vendar, ali se ju držite?

Življenjski spremembi, ki ju morate sprejeti, da bi se lahko znebili maščobe na trebuhu (ali kje drugje), sta dobro znani, vendar ju radi zanemarimo. Prepričani smo, da lahko uberemo bližnjico in si pridelamo postavo za poletje v enem mesecu. In vedno znova nam spodleti.

Veliko uspešnejši boste, če upoštevate naslednja dva nasveta, ki smo jima dodali malce smernic, da boste vedeli, kje začeti.

1. SPREMEMBA: Več se gibajte

To že počnete, kajne? Trening nekajkrat na teden je čisto dovolj, da zadostite potrebi po gibanju. Ne ravno.

Če se eno uro potite na vadbi in nato 8 ali več ur sedite (več kot vam veleva služba ali opravki), ste se gibali premalo. Aktivni morate postati tudi čez dan. Izkoristite priložnosti in stojte, kadar govorite po telefonu, uporabljajte stopnice, pojdite peš po opravkih, vozite se s kolesom in v prostem času ne poležavajte na kavču.

Za trening pa imamo nekaj nasvetov, ki vam bodo še dodatno pomagali v boju z maščobo na trebuhu:

  • Utrdite celotno telo. Dvigovanje uteži lahko naredi veliko spremembo tako na videzu telesa kot na počutju. Poleg tega, da vam bodo takšni treningi pomagali pri izgubljanju maščobe, boste poskrbeli tudi za lepo držo in utrjen trup, kar je pomembno pri ostalih aktivnostih. Pri teku na primer ne morete napredovati, če so vaše trebušne mišice oslabele in se z rameni “zapirate” naprej. Podobno je tudi pri drugih športih.

  • Začnite delati intervalne vadbe. Določite dele treninga, ko boste pospešili in nadgradili vaje, nato se spet umirite in delajte v običajnem tempu. Pospešili boste metabolizem in treningu dali dodano vrednost.

  • Ne pozabite na trebušne mišice. Ne preslišite besed trenerja in stisnite trebuh vsakokrat, ko tako ukaže. Večkrat, kot boste v vaje vključevali trebušne mišice na takšen način, trdnejše in bolj izoblikovane bodo postale.

  • Obvezno vključite raztezanje. Nekaj razteznih vaj naredite tudi dan po treningu, ko boste morda čutili krče in zategnjenost. Pred in po vadbi pa se posvetujte s trenerjem, saj raztezanje ni vedno priporočljivo.
2. SPREMEMBA: Jejte zdravo

Tu se mnogokrat zatakne, saj so nezdrava živila včasih preveč mamljiva, da bi se jim odrekli. A kot dobro veste, se boste morali za zdravo postavo v splošnem prehranjevati zdravo. To pomeni, da si sladko vseeno lahko privoščite, vendar v zelo omejenih količinah, sladice pa pripravite sami doma in jim namesto sladkorja dodajte naravna sladila. izberite dan, ko boste lahko pojedli kakšno sladkarijo ali si privoščili obrok zunaj, druge dni pa se skušajte držati jedilnika.

In kaj naj bo na jedilniku?

Veliko sadja in zelenjave, ki ju skušajte dodati vsem obrokom, tudi malicam. Dodajte še oreščke in ribe izogibajte pa se procesirani hrani. Na zalogi imejte vedno jajca, avokado, borovnice in špinačo, s katerimi boste zadovoljili potrebo po beljakovinah, vlakninah in zdravih maščobah.

S takšnim prehranjevanjem boste poskrbeli za naval energije, lepo oblikovane mišice  in se borili proti vnetjem v telesu. Čez čas boste podzavestno sprejemali boljše odločitve glede prehrane in pojedli manj nezdravega, ne da bi se morali pri tem omejevati.

Preverite tudi: 

Novo na Metroplay: Kako lahko vzdržujemo mišično maso ter preprečimo težave, kot so sarkopenija in osteoporoza?