Priznani onkolog razkriva, kako je videti profil osebe, ki najpogosteje zboli za rakom: "Ima več kot 50. let in eno tipično navado"

10. 11. 2024
Deli

Profil osebe, ki najpogosteje zboli za rakom ima dve tipični lastnosti, pravi znani ruski onkolog. 

Onkolog, dr. Danil Šepaljajev je v intervjuju za ruski portal News namreč pojasnil, da ima po njegovih dolgoletnih izkušnjah človek, ki je bolj dovzeten za rakavo obolenje precej nazoren profil.

Ne spreglejte:

Kakšen je profil osebe, ki najpogosteje zboli za rakom?

Po svojih spoznanjih, ki jih je delil, je profil človeka, ki najpogosteje zboli za rakom najbolj prepoznaven po tem, da ima več kot 50. let, ne glede na to ali je moški ali ženska ter je nenehno podvržen stresu.

Po njegovem mnenju za rakom pogosteje zbolijo ljudje, ki so pogosto utrujeni, preobremenjeni in z resnimi finančnimi težavami. Slednje naj bi botrovalo tudi k temu, da si ne morejo privoščiti kakovostne zdravstvene oskrbe.

»Praviloma je to moški z rahlo razmršenimi lasmi in zatečenimi očmi, preobremenjen z delom in s kupom posojil ali dolgov. Na žalost so to pogosto ljudje, ki so se preprosto zanemarili,« pravi Šepaljajev.

Zaskrbljen moški sedi na postelji in se drži za glavo.
Profimedia

Onkolog poudarja, da večina rakavih obolenj ni dednih

Kot še poudarja ruski onkolog, je rak bolezen, ki je odvisna od delovanja imunosti. To pomeni, da lahko nekateri ljudje za rakom zbolijo že pred 45. letom starosti, medtem, ko drugi šele po 80. letu.

Sam opaža, da je morebiten razvoj raka v telesu odvisen od delovanja protitumorske komponente v telesu in da večina rakavih obolenj ni dednih. Po uradnih podatkih 90 do 95 odstotkov rakavih bolezni nima nobene zveze z dednostjo, ostalih 5 do 10 odstotkov primerov raka pa je neposredno povezanih z dednim dejavnikom. 

Za konec velja še poudariti, da lahko nekatere navade pripomorejo k boljšemu zdravju in počutju ter bistveno zmanjšajo tveganje za nastanek raka. Med njimi sta po mnenju številnih onkologov med bistvenimi zdrava in uravnotežena prehrana ter redna telesna aktivnost. Vsekakor pa ne gre zanemariti tudi vsakodnevnega sproščanja in različnih načinov spopadanja s stresom, kot so na primer meditacija, joga, sprehodi v naravi, ples, druženje s pozitivnimi ljudmi in podobno. 

Vir: srecna.republika.rs

Izpoved Slovenke, ki je prejela napačno diagnozo: zdravniki zagotavljali, da je vse v redu, čez nekaj mesecev se ji je življenje obrnilo na glavo

Novo na Metroplay: "Za vsako uro, ki jo vložimo v vadbo, dobimo nazaj 3 ure življenja" | Leon Bedrač, 2. del