Sveže kumare za vse s težavami s pritiskom in holesterolom

Kaj se bo zgodilo, če boste uživali sveže kumare? Hidrirali boste telo in krepili imunski sistem. Kumara je pravi blagoslov med zelenjavo, saj je polna koristnih sestavin za vaše zdravje. Po vsem svetu se uporablja v prehranjevanju, malo pa je znano, da je kumara zdrava za človeško telo tudi zato, ker je zelo dostopna.

Sveže kumare za vse s težavami s pritiskom in holesterolom - Foto: Shutterstock.com

Polne z vodo

Kumare najprej pomagajo, da naše telo ostaja dalj časa hidrirano. Lahko stabilizirajo raven holesterola in okrepijo imunski sistem, kot kaže, pa so kumare izjemen zaveznik v zmanjšanju in stabilizaciji visokega krvnega tlaka. 

Kumare ne morejo le preprečiti spremembe krvnega tlaka, ampak je z uživanjem kumar možno popolnoma odpraviti težave s hipertenzijo, za katero se ve, da je resna in precej težavna. Redna uporaba kumaric bo pripomogla k stabilizaciji našega krvnega tlaka in bo preprečila morebitne bolezni, ki povzročajo hipertenzijo. 

Znižujejo krvni tlak

Razen za stabilizacijo se priporočajo tudi tistim, ki imajo visok krvni tlak, ne glede na to, ali so težave že kronične. Z uporabo te zelenjave je možno okrevati po hipertenziji, ker lahko njihove lastnosti hitro in učinkovito zmanjšajo krvni tlak. 

Ohranjajo stabilnost krvnega tlaka

Visok krvni tlak je v človeškem telesu še bolj škodljiv, če se pogosto spreminja, saj to lahko povzroči številne kronične bolezni ter motnje živčnega sistema, kot je kap, pa tudi različne srčne bolezni, ki lahko povzročijo smrt.

Da bi krvni tlak dolgo ohranili stabilen in da se ne bi mogel spreminjati tako pogosto, obstaja nekaj naravnih načinov za njegovo preprečevanje. Eden od njih so kumare. Ni pomembno, ali so kumare sveže ali kisle, ker v obeh oblikah opravljajo 'odlično delo' pri vzdrževanju krvnega tlaka.

Pomagajo pri premagovanju glavobolov

Visok krvni tlak, ki se dnevno ponavlja, spremljajo hudi glavoboli. Da bi premagali te neprijetnosti, ki jih povzroča hipertenzija, obstaja enostaven način. To je, da pijete sok iz svežih kumar. Priznati je treba, da je ta metoda enostavna in učinkovita ter da je tudi zelo učinkovita. Poleg tega da povzroča glavobol zaradi hipertenzije, kumarični sok osveži in hidrira celotno telo tako, da mu zelo ustreza. 

Nekaj receptov s kumarami:

  • Kumarična solata z redkvicami
    Potrebujemo: 50 g kolerabe, pol sveže kumare, 1 kislo kumaro, 1 redkev, 1 spomladansko čebulo, 1 kislo smetano, zeleno solato, manj masten jogurt, svež limonin sok, gorčico, sol, poper in drobnjak
    Priprava: Kolerabo, kumaro, redkev in mlado čebulo operemo in narežemo na tanke rezine. Kislo kumaro narežemo. Nekaj listov zelene solate operemo in narežemo. V skledi zmešamo vso pripravljeno zelenjavo. Jogurt, limonin sok, gorčico, sol, poper in drobnjak zmešamo in preliv prelijemo po zelenjavi.

  • Kumare s skuto 
    Potrebujemo: 1 kumarico, sol, 60 g polnomastne skute, rukolo
    Priprava: Kumaro operemo in jo podolžno prerežemo napol. Vsako polovico narežemo na 4 kose. Rahlo solimo. Na vsak kos kumare damo žličko skute. Okrasimo z lističi rukole in takoj ponudimo.

  • Kumarična solata s korenčki
    Potrebujemo: 2 kumari, 8 korenčkov, svež limonin sok, 5 žlic olivnega olja, sol, poper
    Priprava: kumari in korenje operemo in narežemo na tanka kolesca. Z limoninim sokom pokapljamo zelenjavo, prelijemo z olivnim oljem ter dodamo sol in poper. Dobro premešamo.

  • Kumare z jogurtom
    Potrebujemo: 3 manj mastne jogurte, 1 kislo smetano, 2 kumari, sol, poper, 5 strokov česna, poprovo meto 
    Priprava: Jogurt in kislo smetano zmešamo in dodamo naribani in rahlo ožeti kumari. Solimo in popramo ter začinimo s strtim česnom in nasekljano poprovo meto. Solato postavimo za eno uro v hladilnik.

  • Zeleni napitek iz kumar in špinače 
    Potrebujemo: 1 kumare, 3 skodelice špinače, 1 zelenega jabolka, 2 dl vode 
    Priprava: Vse sestavine zmešamo v mešalniku in še sveže popijemo. Za popestritev lahko dodamo tudi nekaj svežega ingverja ali nekaj peteršilja, ki pomaga pri odvajanju vode iz telesa, če se nam voda zadržuje.

PARTNER PROJEKTA

Moja diagnoza