Vsaka vadba ni primerna za vsakega človeka. Preverite, kako na enostaven način vidite, ali vam neka aktivnost ustreza.
V Aktivni PODKASTU smo gostili Nušo Gnezda, slovensko osebno trenerko, ki je znana predvsem po vadbah ki so namenjene nosečnicam in mamicam, a se lahko pohvali, da njenim programom sledijo tudi drugi posamezniki.
Z Nušo smo spregovorili o napakah, ki jih ljudje počnemo pri vadbi, o "hitrem hijšanju" ter o pomenu počitka, dotaknili pa smo se tudi njenega osebnega življenja.
Zaupala nam je, kako sama skrbi za kvalitetno življenje, katere vrednote si želi predati na svojega sina ter s katerimi ovirami se je srečevala na svoji karierni poti.
Nušo smo med drugim vprašali, kaj bi svetovala tistim, ki se šele spoznavajo z aktivnim načinom življenja. Kje začeti?
"Vedno priporočam, da se začne pri osnovah, kakor povsod v življenju. Osebno rada dam primer računanja: v šoli se najprej naučimo seštevanja in odštevanja, šele potem se učimo množenja in deljenja. In enako je tudi pri telesu: iz kavča ne moremo iti takoj na maraton, prav tako pa ne moremo kot začetniki na vadbo s posamezniki, ki trenirajo že več let. Mišice moramo postopoma pripravljati na vadbo in počasi povečevati intenzivnost," je poudarila.
Kako pa sploh vemo, če nam neka vadba ustreza?
Nuša je pojasnila: "Odgovor je preprost: opazujte se. Kako se počutite po vadbi? Imate tako hude bolečine, da se še več dni ne morete normalno premikati? Se počutite popolnoma izčrpane? Bistvo vadbe je, da nas napolni z energijo in poskrbi za večjo moč."
Celotnemu pogovoru prisluhnite tukaj:
Novo na Metroplay: "Prebivalec Sardinije in prebivalec Ljubljane se razlikujeta v tisoče stvareh" | Leon Bedrač, 3. del