Po nekaterih podatkih v službi in na poti v službo v povprečju preživimo vsaj tretjino aktivnega življenja.
Nekateri ljudje ne marajo svojega dela, še več, mnogi svojo službo celo naravnost sovražijo, kar pa je vse prej kot prijetno. Ne le za psihični vidik temveč tudi za fizično telo, kjer se postopoma pričnejo pojavljati znaki, ki kažejo na to, da bi bilo smiselno razmisliti o menjavi.
Ne spreglejte:
- To je 10 služb, kjer boste zelo verjetno imeli opravka s psihopati
- Zasebni detektiv razkriva: "To je 5 poklicev, kjer ljudje največ skačejo čez plot"
Simptomi, ki se pogosto odražajo na telesu ob nezadovoljstvu s službo
1. Nespečnost
Ob nezadovoljstvu s službo se pogosto odraža stres, ki vpliva tudi na kakovost spanja oziroma povzroči nespečnost. Če vam je ob odhodu k nočnemu počitku težko povsem sprostiti telo in misli, lahko slednje vodi do tega, da se ponoči ne spočijete dovolj in ste tekom dneva kronično utrujeni in brez energije.
2. Duševna utrujenost
Zaradi pomanjkanja kakovostnega spanca in stresa se lahko v obremenitev čuti tudi v duševnem aspektu. Fizična utrujenost se čuti na telesu, medtem, ko duševna obremenjenost vpliva na miselne in duševne procese, ter je lahko izčrpavajoča in podobna simptomom izgorelosti. Ena izmed značilnosti duševne utrujenosti je težja koncentracija in produktivnost ter občutek, da niste nikoli povsem spočiti ali polni energije.
3. Glavobol
Frustracija na delovnem mestu lahko povzroči tenzijske glavobole in celo migrene. Glavoboli tenzijskega tipa se pojavijo kot bolečina ob obeh straneh glave. Nastanejo, ko je telo v napetem stanju in vplivajo na pretok krvi v možgane. Glavni sprožilec tenzijskih glavobolov je navadno stres.
4. Utrujenost in bolečine v mišicah
Ko se posameznik znajde v stresnem okolju, kjer se težko sprosti, so pogosti neprijetni občutki in napetost, kar se v telesu nezavedno odraža kot zakrčenost mišic. Zakrčene mišice povzročijo tudi druge težave, kot so bolečine v hrbtu, ramenih ter boleče mišice in sklepe.
5. Neredne menstruacije
Stres in nezadovoljstvo na delovnem mestu se med drugim odraža še na področju intimnega zdravja. Povečan stres lahko vpliva na neredne menstruacije, prav tako so lahko zaradi hormonskega neravnovesja močnejše in bolj boleče.
6. Povečanje telesne teže
Če ste nesrečni v svoji službi, boste lahko opazili tudi povečanje telesne teže, ki jo sicer lahko povzroči več dejavnikov. Pogosta vzroka, ki sta odziv na nezadovoljstvo ter lahko vodita do povečanja teže, sta prenajedanje in pomanjkanje motivacije za telesno aktivnost po napornem in stresnem delu.
Vir: kafe.rs
Novo na Metroplay: Pogumna Slovenka, ki je sledila svojim sanjam in preplula ocean | Mastercard® podkast navdiha z Borutom Pahorjem