"Želja po idealni postavi je uničila moje življenje. Ko sem naredila to, pa sem končno postala fit!" (osebna zgodba)

24. 6. 2023
Deli
"Želja po idealni postavi je uničila moje življenje. Ko sem naredila to, pa sem končno postala fit!" (osebna zgodba) (foto: Profimedia)
Profimedia

Že od majhnega se je borila s svojo samopodobo, kasneje pa je ugotovila, da je ključ nekje drugje. Poglejte, kako je Giulia Halkier končno postala fit. 

Ko si želite izgubiti nekaj kilogramov in priti do svoje sanjske postave, ni nujno vedno najboljša rešitev tista hitra dieta, ki obljublja čudež. Poglejmo, kaj je v svojem potovanju odkrila sedaj 35-letna Giulia Halkier. 

Njene težave s samopodobo in težo so se začele že, ko je bila v tretjem razredu, oziroma odkar pomni. "Spomnim se, da sem se primerjala s sošolkami in v primerjavi z njimi, se mi je zdelo, da je moja postava obupna. Imela sem občutek, da nekaj ni prav in da bom srečna šele, ko spremenim svoje telo."

Tudi njena mati se je borila s slabo samopodobo, kar je najverjetneje prenesla na hčerko, vsaj tako meni Giulia. Do 17. leta je razvila anoreksijo. 

Čeprav je nekako okrevala po anoreksiji, se je vsa svoja dvajseta leta borila s podobo svojega telesa. Poskusila je vse možne diete: "Naštejte mi diete, zagotovo sem poskusila čisto vse. Bila sem povsem obupana in samo želela sem si izgubiti težo, vendar noben program ni deloval."

Giulia Halkier, ko je živela nezdravo, in potem ko je naredila spremembo

Giulia Halkier, ko je živela nezdravo, in potem ko je naredila spremembo

Profimedia

Poleg tega da je močno omejila hrano in kalorije, se je lotila visoko intenzivne vadbe (HIIT), ker je slišala, da naj bi to bilo najbolje za izgubo maščobe. Eksperimentirala je tudi s postenjem in zapravila celo premoženje za osebne trenerje in programe, ki so obljubljali sanjsko postavo. 

Pri 21 si je dala povečati prsi, vendar to ni pomagalo pri njeni samopodobi. Pri 28. letih je bila njena samozavest na dnu, njena teža pa je nerazumno rasla. 

@giuliahalkier_ 4 things i stopped doing that resulted in unintentional weight loss 😳 These things went against everything i learned! I was so suprised that changing these four things changed my life and my body. No more HIIT training, no more dieting. Looking forward to hearing what you think! #weighlossjourney #womenshormonehealth #efttappingcoach #efttappingmethod #bodyconfidencetips #howilostweight ♬ original sound - BODY CONFIDENCE EXPERT ❤️

Njeno telo je bilo podvrženo konstantnim vnetjem, stres zaradi izgube teže pa je vodil v nespečnost in izčrpanost. 

Ker jo je bilo sram zaradi teže in izgleda telesa, se je nehala meriti in tehtati. Šele ko si je poškodovala kolk, je ugotovila, da njen življenjski slog ni zdrav. "Moje telo je na tej točki začelo zavračati to, kar sem počela. Čisto sem izgorela."

Takrat se je odločila, da naredi spremembo in se osredotoči predvsem na mentalno zdravje.

Vzela si je veliko časa za počitek, visoko intenzivno vadbo pa je zamenjala za sprehode, pilates, jogo in sčasoma tudi vadbo za moč. 

"Mišice se ne morejo zaceliti, če ne počivamo. Ko telovadimo preveč, dejansko preprečimo rast mišic. To upočasni izgubljanje maščob, saj upočasni metabolizem in poveča shranjevanje maščob."

Znebila se je tudi vseh diet in se namesto tega lotila spreminjanja njenega pogleda na hrano. "Začela sem jesti vse, česar prej nisem, celo sadje. Bala sem se, da se bom tudi od sadja zredila." Izbrala je uravnotežene obroke, ki so dejansko nahranili njeno telo in začela je spet uživati v hrani. 

Giulia Halkier potem, ko se je osvobodila vseh diet in končno zaživela

Giulia Halkier potem, ko se je osvobodila vseh diet in končno zaživela

Profimedia

Najtežje je bilo soočenje z vsemi negativnimi prepričanji o sebi, pravi. 

"Morala sem ozdraviti um in se osvoboditi čustvene bolečine, ki sem jo prenašala s seboj." V kakšnem letu se je njeno mentalno in fizično zdravje precej izboljšalo. Dobila je zagon, da ustvari svoj posel. Sedaj pomaga drugim, ki imajo težave s samopodobo in svojim telesom, preiti to miselnost in jo spremeniti na pozitivno. 

Morda bi vas zanimalo tudi:

Je hrana na naših policah, sploh varna?

V epizodi Aktivni podkasta gostimo Zalo Mlinšek, mag. inž. prehrane. S svojim znanjem Zala številnim pomaga pripravljati bolj zdrave in hranljive obroke, tokrat pa smo se z njo pogovarjali o varnosti živil, ki so na naših policah.

Kdaj lahko rečemo, da je živilo varno? Kaj pomenijo različne oznake na artiklih? Kaj so aditivi v živilih? Kako je z gensko spremenjenimi organizmi? Vse to in še več o prehrani  v tokratni epizodi!

Pogovoru prisluhnite tukaj:

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek