Kaj lahko povzroča nenehen občutek napihnjenosti in kako se tega znebiti? Sprašujem za prijatelja ...

14. 3. 2022
Deli
3 / 3
Profimedia

VEČJE OBROKE JESTE PREHITRO

Na to smo že namignili, ko smo govorili o tem, da zrak lahko tudi pojeste. 

Večji obroki se prebavljajo dlje časa kot npr. lahka malica, zato ostanejo dlje tudi v črevesju in ustvarijo več plinov. Ta dolgotrajen postopek vam daje občutek napihnjenosti po tistem slastnem burgerju. Če takšen obrok pojeste hitro, boste še dodatno vdihnili nekaj zraka, ki bo skupaj s hrano pristal v želodcu in še dodatno nakopičil pline. 

Kaj lahko storite? Jejte počasi, brez elektronskih naprav in uživajte v vsakem grižljaju. Če boste hrano večkrat prežvečili, boste tudi prej siti in izognili se boste prenajedanju. 

STE POD STRESOM ALI ANKSIOZNI

Nekateri ljudje pogoltnejo več zraka, kadar imajo stresno obdobje ali doživljajo anksioznost. Temu se strokovno reče aerofagija in opisuje presežek zraka v prebavnem traktu. Veliko ljudi sploh ne ve, da se spopadajo z aerofagijo, občutijo le večjo napihnjenost. Drži tudi, da boste v stresu verjetno pojedli več hrane, ki povzroča napihnjenost in manj telovadili.

Preverite tudi Stavimo, da živila v hladilniku shranjujete narobe! ali pa Kako v postelji dobite, kar si želite od partnerja?

Novo na Metroplay: Kako hitro in enostavno pripraviti uravnotežen obrok? | Žana Hrastovšek