Če vas skrbi, ali v svojo prehrano vnesete dovolj živil, ki vsebujejo železo, preverite spodnje znake, s katerimi vam telo sporoča, da nekaj ni v …
Spanje namesto zabavanja, varčevanje namesto nakupovanja, čaj namesto vina – to vendar ni zabavno. Pa je! Če pravilno uravnotežite razum in samonadzor, vas to lahko …
Raztezanje spada pod tiste aktivnosti, ki jih izvajajo tudi ljudje, ki načeloma niso preveč fizično aktivni. To pa zeto, ker dojemamo raztezanje kot izključno pozitivno. …
Evropsko poročilo o zdravstvenem stanju nosečnic in novorojenčkov za leto 2015 - zadnje je bilo objavljeno za leto 2010 - kaže, da se stopnja umrljivosti …
Spomladi in poleti izberete kopico športnih aktivnosti, ki jih redno izvajate, in s tem skrbite za svoje zdravje. Potem se z jesenjo po maratonih začnejo …
Alkoholni maček (ki redno spremlja decembrsko rajanje) ni nikoli razlog za veselje. Vedno se ga hočemo čim hitreje znebiti. S kavo? Aspirinom? Športom? Same prazne …
Obstaja še hujša stvar, kot so nogavice za božično darilo – in to je, da sami sebe prikrajšate za redno gibanje in zdravo prehrano. Seveda …
Z odprtostjo družbe in internetom sta se povečali tudi dostopnost in detabuizacija drog. Zlasti v času novoletnih zabav uporaba psihoaktivnih snovi zraste. S kakšnimi izzivi …
Se sprašujete, zakaj vas ves čas zebe v roke in noge? Preverili smo, zakaj je tako in kako lahko to težavo odpravite.
Ljudje se ves čas pritožujejo zaradi počasnega metabolizma, na internetu pa boste našli cel kup nasvetov, kako lahko pospešite svoj notranji motor. Morda pa smo …
Vadba na prostem naj bi bila pozimi celo lažja, kot poleti. Drži?
V tem članku bi rad razjasnil še eno vprašanje, ki mi ga postavljajo moji varovanci. Ali lahko telovadim, če sem bolan? Lahko pridem na vadbo …
V teoriji nekaj vdihov hladnega zraka v naravi zveni poživljajoče. Po vseh pravilih bi morali imeti dovolj energije, da bi lahko splezali na goro, pa …
Se vam zdi, da vrtoglavica ni le posledica prehitrega vstajanja?
Umivanje las v resnici niti ni tako nadležno opravilo, saj je tok tople vode čez naše lase in obraz nekaj prijetnega, a nam je vseeno …
Antibiotike uporabljamo za zdravljenje bakterijskih okužb. Eden izmed prvih znanstveno opisanih antibiotikov je penicilin, ki ga je leta 1928 izumil Alexander Fleming. Poglejmo, kako delujejo.
Niste edini, ki ga prehlad in druge bolezni doletijo ravno v času praznikov. Zakaj se to zgodi?
Z dostopnostjo do učinkovitih zdravil je okužba z virusom HIV ob pravočasni diagnozi danes popolnoma obvladljiva bolezen. Pri uspešnem zdravljenju virus ni prenosljiv, a stigma …
Saj veste, o kom govorimo? O tistem sodelavcu, ki v celem letu ni vzel niti enega prostega dneva zaradi bolezni in o prijatelju, ki se …
Ta članek je namenjen vsem, ki iščete, kako se odkrito, konstruktivno pogovarjati o spolnosti z otroki. Zakaj se o tej temi težko pogovarjamo? Ali je …
O zdravnikih in njihovem odnosu do pacientov je zadnje čase veliko govora. Da nimajo časa za nas, da ne poslušajo dobro in da naredijo preveč …
Ko je izbruhnil HIV/aids, so bile osebe, okužene z njim, obsojene na smrt – ne le zato, ker je bila takrat bolezen neozdravljiva in povezana …
Ob bolečinah v križu mlad človek ne pomisli na revmo in še manj na vnetno revmatično bolezen strašljivega imena - ankilozirajoči spondilitis (AS).
Poleg lepih trenutkov vas prazniki morda spomnijo tudi na napihnjenost in druge prebavne težave, na povečanje teže ali izgubo kondicije, ker enostavno ni bilo časa …
"Nikoli ne bom pozabila tega dela svojega življenja’", pove Špela. "To so leta, v katerih sem o sebi mislila le najslabše in se v najhujših …
Približno tretjina prebivalstva razvitega sveta vdihava onesnažen zrak. Razsežnost te težave presega tudi najbolj črne napovedi. Onesnaženost zraka je poleg tega množičen zdravstveni problem. V …
1. december je dan, ko lahko z nošenjem rdeče pentlje izrazimo svoje zavedanje o prisotnosti aidsa in solidarnost ter podporo okuženim. Ob svetovnem dnevu boja …
November ali kar movember je mesec, ko poskušajo moški s puščanjem brkov ozaveščati o raku na prostati in modih. V slovenskem onkološkem društvu za moške …
Mesec november je posvečen številnim boleznim, ki so pri nas dokaj pogoste. Ena od teh bolezni je kronična obstruktivna pljučna bolezen. V nadaljevanju bomo zanjo …
Konec oktobra obeležujemo svetovni dan luskavice, bolezni, s katero v Sloveniji živi okoli 40 tisoč ljudi. Luskavica (psoriaza) je kronična večplastna sistemska vnetna bolezen, ki …